Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

  

Úvod

O komba je stále velký zájem ať již o hotové či stavbu vlastních. Kombo HQQF-55-506K_mono je právě takovou odpovědí na tento neutuchající zájem.

Snahou bylo dát návod na stavbu špičkového nejenom kytarového komba, při ještě dostupné ceně.

 

 

 

Popis

Zapojení je plně integrované s výběrem těch nejlepších polovodičů a možností použít i levnější náhrady. Lze volit mezi dvěma vstupními konektory, jeden pro nízkou impedanci a malé vstupní napětí od 0,5mV a druhý pro vyšší vstupní impedanci a větší vstupní napětí až po 2,7V.

K nastavení vstupní citlivosti jsou použity potenciometry. Dále je zapojení vybaveno filtrem Prezenc a dvoupásmovými, dle výběru 15dB či 20dB korekcemi. Za potenciometrem hlasitosti se předpokládá připojení výkonového zesilovače, nejlépe Zesilovače HQQF-55-506W-5-1.

Pro připojení externího zesilovače či připojení jiného zdroje signálu jsou použity další dva konektory. Pro kontrolu úrovně signálu před regulátorem hlasitosti je zařízení vybaveno vlastním V-U_metrem.

 

Závěr

Kombo HQQF-55-506K_mono je ideální volba pro mnohé nejenom začínající hráče na kytaru či jiný hudební nástroj. Filtr Prezenc je ideální pro konferenciéry, aby jejich hlas více vyniknul. Výkon je více než dostačující a kvalita rovněž.

Kombo HQQF-55-506K snese nejpřísnější srovnání se špičkovými výrobky. Brzy budou zveřejněny další detaily o konstrukci a stavbě. Předběžná velikost plošného spoje je 30*400mm.

 

Diskuse

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2021 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz