Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

 

Na poli nízkopříkonových procesorů měl Intel jisté rezervy, které se nyní snaží zaplnit zcela novou architekturou nazvanou Intel Atom s pracovním názvem Intel Silverthorne.

   

 

Zcela nová architektura bude vyráběna 45nm výrobním procesem, svou spotřebou by měla být přímou konkurencí procesorů AMD Geode™ LX Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., AMD Geode™ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., AMD Geode™ LX Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. i dalším nízkopříkonovým procesorům od společností VIA a SiS.

     

Na IDFu (Intel Developer Forum) Intel pravidelně představuje své novinky, není tomu jinak ani nyní. Intel Atom by se měl vyrábět v několika verzích se spotřebou od 0,6W výše, měl by být značnou konkurencí pro celé platformy společnosti VIA, SiS a dalších, které se věnují UMPC (Ultra Mobile PC), MID (Mobile Internet Device) a formátům Mini-ITX (170 x 170 mm).

 

 

 

Intel Atom - Silverthorne

TypTakt TDP
Z540 1.83GHz 2.4W
Z530 1.6GHz 2W
Z520 1.33GHz 2W
Z510 1.1GHz 2W
Z500 800MHz 0.6~0.7W

 

 

Několik dalších zajímavých detailů a podrobností

 

   

zvětšit

 

 

 

 

 

 zvětšit

 

 

 

  pdf

 

 

  pdf   

 

Závěr

Je zřejmé, že společnost Intel nenechává nic náhodě a snaží se vyplňovat prostor ve všech kategoriích. Kategorie UMPC a MID by mohly do budoucna nabývat na významu, ale nezajímavý není ani rozměr čipu při 45nm výrobním procesu 7,8mm x 3,1mm, 24,18 mm2 odkud by mohly plynout zajímavé zisky.

 

 

Zdroj: PC Watch, PC Watch EN,  AMD

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz