Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Společnost Advanced Micro Devices předvedla nejvýkonnější koprocesor pro pracovní stanice.

 

 

 

Nejnavštěvovanější český odborný IT... 

Některé české média skálopevně přesvědčovaly veřejnost, že Fyzika u AMD je pro nedostatek finančních prostředků již dávno mrtvá, cituji: "AMD má vlastní GPGPU program, ale jak již bylo řečeno, zřejmě byl pozastaven z nedostatku financí. Je však možné, že AMD na něm pracuje v tajnosti či počká na nové hry a vývoj obnoví za několik měsíců, až začne zase vydělávat."  Jinak řečeno GP GPU (General-Purpose General-Processing Unit) je již výhradou pouze Nvidia CUDA.

 

Realita je však poněkud odlišná

 

 

Nejlepší odpovědí na takové dobře gramaticky přeložené Fuadovy kachny byla zpráva o implementaci fyziky do nové řady grafických karet, zprávy o možnostech platformy AMD Spider - ATI CrossFireX. Dalším stavebním kamenem do rozsáhlé skládačky AMD je "stream processor AMD FireStream 9250", jehož výkon je přes 1TeraFlop/s, 55násobné zvýšení výkonu v klasického nejvýkonnějšího PC.

 

 

 

Možnosti 

Stream procesor AMD je postaven na AMD RV770 s 1GB GDDR3. Brzy se však dočkáme i AMD FireStream s AMD RV770 a ?GB GDDR5, kde bude výkon o cca 25% vyšší. Při zapojení čtyř AMD RV770 do CrossFireX již není problém realizovat výkon neuvěřitelných 5TeraFlop/s na klasickém PC, čímž jeho výkon 220krát přesáhne stávající nejvýkonnější PC.


Cena

AMD FireStream 9250 bude k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku za cenu 999 USD se spotřebou do 150 Wattů.

 

Zdroj: AMD, TG Daily

L

Nejnovější

Copyright © 2023 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz