Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Takto by se daly komentovat prezentace zveřejněné v diskusním fóru na serveru DonanimHaber, které srovnávají kancelářskou platformu.

Společnost AMD se oficiálně k materiálům, které jsou neveřejné, nevyjádřila. Byl jsem však upozorněn, že se jedná pouze o UMA (integrovanou) platformu, kde v případě Intel GMA X3500 (northbridge G35) vs. Radeon HD3200 (AMD 780G) nejsou takové výsledky vyloučeny.

 

  

 zvětšit

 

 

zvětšit

 

 

zvětšit

 

Materiály následně přebraly i další servery, některé právě proto, aby mohly AMD obvinit pro používání nekalých praktik při marketingových prezentacích AMD Phenomu. 

 

  

zvětšit

Intel jako největší výrobce grafických karet, GPU má na trhu stejné dominantní postavení jako v procesorech, většina počítačů končí v kancelářích či se jedná o notebooky, v obou případech se používá převážně integrovaná platforma.

 

 

 zvětšit

 

 

zvětšit

 

 

zvětšit

 

AMD koupí ATI získala možnost těsnější spolupráce při návrhu i výrobě GPU s CPU, výsledek na sebe nedal dlouho čekat, čipová sada AMD 690G podávala lepší výsledky než konkurenční od Intelu, již příchod této čipové sady byl ohlašován titulky jako " Čipset AMD 690: AMD zahajuje tažení proti Intelu".

 

  

 

AMD 690G velmi rychle střídá AMD 780G, ještě výkonnější čipová sada s integrovanou grafickou kartou, na kterou nemá Intel na trhu žádnou odpověď. Aby toho nebylo málo, nová čipová sada láme všechny rekordy, GPU jde velmi dobře taktovat, zatím je znám výsledek z původních 500MHz až na neuvěřitelných 1,37GHz!

Základní desky s AMD 780G jsou téměř nesehnatelné, neboť končí v kancelářských sestavách, již klepe na dveře ještě lepší a výkonnější čipová sada AMD 790GX, která by měla oslovit, jak trh s levnými, tak drahými a výkonnými počítači.

 

  

 

Není tedy divu, když se postaví kterýkoliv, sic výkonnější procesor Intelu proti procesoru AMD společně s příslušnou čipovou sadou, celkový výsledek je výrazně lepší pro platformu AMD. Případný výkonnostní hendikep platformy Intelu pro negrafické aplikace řeší výrobci počítačů nasazením Phenomu X3.

 

 

První i poslední čipová sada od AMD ATI pro Intel byla čipová sada RD600, nebyl však žádný zájem výrobců základních desek o její hromadné nasazení, samotný Intel odmítl další spolupráci s ATI.

AMD se při současném zájmu trhu o levnější procesory, grafické karty i základní desky skýtají nebývalé možnosti.

 

 

Zdroj: DonanimHaber MyDrivers

  

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz