Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Příchod řad Nvidia GeForce GTX 2XX a ATI Radeon HD 4XXX je stále zahalen řadou dohadů a spekulativních správ, je pravděpodobné, že obě řady přinesou výkonové navýšení a budou trvalými rivaly.

 

Zprávy o dvojnásobné výkonnosti připravovaných grafických karet od Nvidie dávaly jejím fanouškům zbytečně hodně optimizmu a falešných nadějí. Naopak informace, kde je v testech výkonnější grafická karta od AMD, byla českými "odborníky" okamžitě prohlášena za podvrh.

Rovněž se české media vyhýbají čínským zdrojům,  čímž jen neustále udržují spekulativní náladu. Specifikace se probíraly již předminulý měsíc a mohli jste je nalézt i zde.

  

Úsměvným příkladem výkonnosti je i ukázka na známém serveru Youtube.

AMD však nepracovalo, ani tak na výkonu, jak na velikosti čipu, jejich řada je postavená na menším rozměru a rychlejší komunikaci, výsledkem je poloviční velikost čipu a značně menší spotřeba, samozřejmě pokles výkonu by čipoví architekti těžko připustili.  

 

Server VR Zone přinesl zajímavou informaci, jak si stojí v současné době dva nejvýkonnější vzorky grafických karet obou rivalů.

 

Srovnání v 3DMark Vantage Extreme

ProduktVýsledek
Radeon HD 4870 X2 R700X5500
NVIDIA GeForce GTX 280X4800
    

Zdroj: VR Zone

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz