Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Stále aktuální téma, boj o přední pozice na žebříčku výkonnosti grafických karet. Podívejme se na další výsledky v tomto souboji. Server Hardware Secrets zveřejnil rozsáhlé testy grafické karty "Sapphire Radeon HD 3870 X2 Video Card - 1GB GDDR3, PCI Express 2.0, CrossFireX Ready, (Dual Link) Dual DVI, HDTV. HDMI Support", která je v prodeji za 364,99 USD, v testu nechybí ani srovnání s absolutní špičkou od Nvidie.

 

 

Přehrát video

 

Výsledky testů 3DMark06 Professional 1.1.0

 

 

 

 

Další výsledky, které potvrzují výkonnost nejnovější řady grafických karet od společnosti AMD, výsledky jsou obdobné, jak byly zveřejněny v článku Další srovnávací testy Radeonu HD4870 X2, nelze tedy již mluvit o falzifikátech, jak se snažili "na slovo vzatí odborníci" při zveřejnění prvních výsledků. Nechybí srovnání s GeForce 9800 GX2, GeForce 280 GTX, GeForce 9800 GTX s Radeonem HD 3870, který má pouze poloviční výkon Radeonu HD 4870.

 

Úhledné balení s vodním chlazením

 

Pohled na grafickou kartu

 

 

Konkurenční provedení SLI  

 

Závěr

Výsledky nepotřebují dalších komentářů. Testy Radeonu HD 3870 X2 si stojí velmi dobře a  Radeon HD 4870 X2 má dvojnásobný výkon, ceny jsou přijatelné a tepelný výkon rovněž. Je zřejmé, že společnost Nvidia bude mít co řešit v oblasti výtěžnosti, velikosti čipu i spotřeby, čím lépe se tento problém podaří vyřešit, tím lepe na tom bude trh, kde se to v konečném důsledku projeví na snížení cen.

 

Zdroj: Hardware Secrets

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz