Nedávná minulost

Společnost AMD nedávno slovy svého nového CEO AMD Dirka Meyera, jasně deklarovala, že se více soustředí na výrobu grafických (GPU) a počítačových čipů (CPU a čipové sady), v každém segmentu bude mít pouze jednoho konkurenta, společnosti Intel a Nvidii, všechny další výroby budou prodány.

Někteří pisálci však tato slova nepochopili či vědomě překroutili a psali, či stále píší, že se společnost AMD hodlá zbavit svých Fab.

.

 

Současnost

Společnost AMD si vede v prodeji GPU velmi dobře, ne jinak je tomu v prodeji čipových sad, rovněž zahájila výrobu 45nm výrobním procesem.

Nedávno AMD dokončilo prodej vybavení Fab30 do Ruska, za 132mil Euro, tedy 195mil USD. Dnes byl oznámen další prodej, za dalších 193mil USD, části AMD, které vyráběly čipy pro TV, tuto část koupila společnost Broadcom Corporation.

Společnost AMD rovněž uvedla, že přibližně 530 zaměstnanců z DTV jednotky, pracujících v šesti různých designcentrech mají možnost přejít k Broadcomu.

 

České média

Společnost AMD plní kasičku a intenzívně se připravuje na stavbu Fab 4X, společně s IBM dosáhli dříve než společnost Intel na 22nm výrobní proces, ceny akcii se pomalu odpoutaly od svého dna.

.

 

 A české média, jako vždy se ubírají svým směrem. Server PC Tuning, slovy Zdeněka Obermaiera "Pokud se skutečně nové 45nm Phenomy nepodaří uvést, bude to možná poslední hřebík do již téměř zatlučené rakve bývalé hvězdy procesorového nebe. Stávající procesory nejsou zajímavé, ani přes nízkou cenu - a nikdo je nekupuje. Už jen poslední věrní, očekávají 45nm čipy s nadějí. 45nm Phenom bude jen stěží soupeřit s Core 2, a na výkon a možnosti Nehalemu bohužel nemá šanci dosáhnout ... blíží se opravdu konec legendy?" předpovídá konec společnosti AMD. 

 

Závěr

Co dodat, české média musí byt občas alespoň v něčem originální.

 

 

Zdroj: TC Magazine, Fab Tech, AMD