Koncem května má být oficiálně uvedena zcela nová mobilní platforma AMD Puma, na červnovém Computexu pak uvolněna do prodeje, brzy nabídne více než 100 mobilních řešení.

Tuzemské zdroje tvrdí, že AMD Puma nebude výkonnější než platforma Intel Cenrino 2, zdroje zahraniční však vidí celou situaci zcela jinak, což potvrzují i některé zprávy tuzemských zdrojů.

 

 

 

AMD Puma je postavena na čipové sadě řady AMD 780 s integrovanou grafickou kartou řady Radeon HD 3000 s plnou podporou DirectX 10.1, sestava která již prokázala své bezkonkurenční postavení v kancelářských PC, navíc přibude technologie AMD PowerXPress.

 

Není důvodu, aby mobilní platforma postavená na stejném základě jako kancelářské PC byla značně horší, spíše naopak. Skvělá integrovaná grafická karta Radeon HD 3400 převezme veškeré obrazové výpočty a procesoru zůstane dostatek výkonu na další práci v konečném důsledku, by měla být AMD Puma značně rychlejší než konkurenční platforma Intelu.

Jedinou slabost nové platformy lze spatřit v nedostatečných výrobních kapacitách, které má Intel nesrovnatelně větší, jak i AMD poradí právě s tímto hendikepem?

  

Zdroj: APC Magazine, ZOL, ZOL En