Při označení AMD M3800 většinou nikdo neví, ba ani netuší o čem je řeč, pokud se jedná o Intel Atom pak je každému vše jasno, velká firma, bombastická reklama a masívní nasazení na trhu, často se mluví i o tom co bude, či dokonce co by jenom mohlo být a to neplatí jenom o Intel Atomu.

Společnost AMD nemívá tak masívní reklamu a již vůbec ne ve smyslu prognóz, které se nikdy nenaplní. Většinou proniknou jen nepatrné střípky, na kterých se staví, vzniká spousta Fuadových zaručených zpráv, které jsou bezmezně rozvíjeny a posléze dokazováno jak ....

Často se však setkáme s výrobkem, aniž bychom byli masírováni reklamou a tušili, že je dávno na trhu. Právě takové výrobky nalezneme u společnosti Thecus.

.

 

.

 

AMD Geode

Při označení AMD Geode, jen někteří ví o čem je řeč, ale většina opět ani netuší, že potomek dnes již stařičkého procesoru MediaGX společnosti Cyrix z roku 1997, vyráběný v National Semiconductor, lépe řešeno jádro Geode, vyvinuté v National Semiconductor koupila po krachu společnosti Cyrix společnost AMD.

.

 

.

 

.

 

.

 

Na procesorech  AMD Geode™ LX Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., AMD Geode Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a AMD Geode LX Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  je dnes postavena celá řada velmi zajímavých nízko-příkonových zařízení včetně celého programu OLPC - One Laptop per Child.

.

 

 

Multimediální servery

Úložné zařízení Thecus pro nové mini-PC,  založené na málo-příkonovém AMD Geode LX800, podporuje až 1GB DDR paměti, je vybaveno se dvěma porty GbE, jedním SATA pevným diskem, jedním mini-PCI slotem a čtyřmi USB 2.0 porty, při celkové váze 1kg.

.

 

Thecus N4100, mnohem výkonnější verze velmi úspěšného předchůdce N4100. Modernizované s výkonnějším procesorem AMD Geode LX800, podporuje čtyři vyměnitelné SATA disky včetně RAIDu 0, 1, 5, 6, 10 a JBODu.

.

.

 

Thecus M3800 umožňuje přehrávání multimédialních souborů přímo na TV.

.

 

Na M3800 založené na procesoru AMD Geode je komplexním řešením pro ukládání a přehrávání všech digitálních materiálů, vybaveno třemi 3,5"SATA disky se zabezpečením RAIDu 5. Thecus vložil do vínku M3800 všechny standardní funkce, jako je NAS Download Manager, iTunes server, web kameru, foto web server a pod.

Centrální domácí kino, multimediální server M3800 podporuje mnohé formáty, včetně rozlišení 1080p - High-Definition, umožňuje centrální ukládání různých titulů a umožňuje komunikaci s mnoha dalšími zařízeními.

 

Zdroj: Thecus, AMD pdf 2008, AMD pdf 2000, AMD